18°C
eskisehir HAVA DURUMU18°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN 0545 229 22 09

Romatoid artrit

- +

Romatoid Artrit Hastalığı

İltihaplı romatizma olarak da bilinen Romatoid Artrit hastalığı, kronik bir rahatsızlık olarak insan yaşamını olumsuz etkiler. Söz konusu hastalığın gözlemlendiği insanlarda çeşitlik organların zarar görmesi muhtemeldir. Bu organların başlıcaları ise gözler, akciğer, kalp ve damarlardır.

Halk arasında çok sıcak ya da soğuk havaların Romatoid Artrit hastalığının oluşumunda etkili olduğu ifade edilmektedir. Ancak bu durum gerçeği yansıtmadığı gibi hastalıkla ilgili yanlış bilgilere de neden olur. Bu noktada hastalığın neden ortaya çıktığını iyi bilmek gerekir. Bu sayede hem erken teşhis hem de tedavi imkanlarının ön plana çıkacağı açıktır. Eğer siz de bir Romatoid Artrit şüphesi ile karşı karşıyaysanız aşağıdaki detaylara bir göz atmalısınız!

Romatoid Artrit Hastalığı Neden Olur?

Romatoid Artrit oluşumunun temelinde eklemleri bir arada tutan yapıların zamanla kaybolması vardır. Yani yumuşak doku ortadan kalkarak buradaki kıkırdak dokuya zarar verir. Hastalığın görülmesindeki temel faktörlerin net olarak saptanamadığını söylemek gerekir. Bu noktada hastalığı tetikleyebilecek olan genetik faktörlerin yanı sıra virüs ve bakterilerdir.

Eklemlerde görülen çarpma ya da diğer travmatik durumlar da Romatoid Artrit oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de bireylerin olabildiğince dikkatli olmalarında yarar vardır. Olası ihmallerin iltihaplanmaya hem hızlandırdığı hem de arttırdığı söylenebilir. Peki, bu hastalıkla karşı karşıya kalan kimseler için ne tür bir tedavi yöntemine başvurmalıdır?

Romatoid Artrit Tedavisi Nedir?

İltihaplı romatizma hastalığının tedavisi konusunda net bir yöntemden bahsetmek söz konusu değildir. Bu hastalığın tedavisi için bireylerin ömür boyunca ilaç kullanması ya da tedavi yöntemlerine başvurması gerekebilir. Hastalığın nezle ya da diğer bazı geçici sağlık sorunları gibi iyileştirilmesi zordur. Tedavi ile amaçlanan ağır belirtilerin daha hafif bir şekilde geçmesini sağlamaktır.

Romatoid Artrit ile alakalı kullanacağınız ilaçların kesinlikle hekim tarafından tavsiye edilmesini sağlamalısınız. Bu nedenle de eş-dost tavsiyesi ile hastalığı ortadan kaldırma amacı gütmemelisiniz. Aksi takdirde daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Hekim kontrolündeki tedavi sayesinde daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam mümkündür. Siz de bu soruna eklemromatizması.com ile çözüm üretin!

Romatoid artrit